Kristaps Bergs ir čellists un kamermūziķis no Rīgas, Latvijas. Viņš ir dzimis mūziķu ģimenē un jau agrā vecumā izrādīja savu aizraušanos ar mūziku. Pierādot savas čella spēles virtuozās prasmes, Kristaps ir nonācis pasaulē prestižākajās koncertzālēs, kā piemēram Carnegie Hall Ņujorkā, W. Disney Hall Losandželosā, Vīnes Musikverein, Vīnes Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Royal Albert Hall un Royal Festival Hall Londonā un Suntory Hall Tokijā.
Kā solists Kristaps debitēja 2005.gadā Rīgā Lielajā Ģildē ar Andri Nelsonu pie diriģenta pults un Latvijas Nacionālo Simfonisko Orķestri, kurā viņš atskaņoja Kamilla Sen-Sansa čella koncertu la minorā. Tajā pašā gadā viņam bija iespēja strādāt ar izcilo maestro Mstislavu Rostropoviču, kurš ļoti iedvesmoja Kristapa tālāko attīstību. 2006. gadā Kristaps tika pieņemts prestižajā Vīnes Mūzikas un Mākslas Universitātē, kur viņš studēja pie prof. Reinharda Latzko. 2011. gadā Kristaps tika uzņemts slavenā čellista un diriģenta Heinriha Šiffa klasē, kuram bija ļoti liela un nozīmīga ietekme uz Kristapa tālāko muzikālo izaugsmi. Paralēli savām studijām Vīnē, Kristaps ir piedalījies daudzās meistarklasēs visā Eiropā pie mūziķiem kā Dāvids Geringas, Frans Helmersons, Anners Bilsmas, Arto Noras, Valters Despaljs un citiem. Kristaps ir arī ļoti pateicīgs saviem Latvijas pedagogiem - Dianai Ozoliņai, Elionorai Testeļecai un Ligitai Zembergai, kuri viņu bija sagatavojuši starptautiskajam līmenim.
Kristaps ir arī vairāku nacionālu un starptautisku konkursu laureāts, tostarp 1. vietas ieguvējs J. Brāmsa konkursā 2008. gadā, 1.vietu saņēmis Kārļa Davidova konkursā 2006. gadā, kā arī 1.vietu Augusta Dombrovska konkursā 2005. gadā. Viņš ir arī saņēmis vairākas balvas no Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas par izciliem panākumiem un Latvijas mūzikas popularizēšanu pasaulē. 2016. gadā Kristapam Vīnes un Mākslas Universitāte piešķīra "Izcilības balvu" par augstiem sasniegumiem studijās, kā arī viņš ticis nominēts "Lielajai Mūzikas Balvai'' Latvijā.​​​​​​​
Kristaps ir sadarbojies un uzstājies kopā ar tādiem māksliniekiem kā Andris Nelsons, Heinrihs Šiffs, Ida Hendele, Reinhards Latzko, Kristians Altenburgers, Natālija Prišepenko, Pēteris Vasks, Džovanni Sollima, Helmuts Lahenmans un citi.
Pateicoties dāsnam privātam sponsoram Kristaps spēlē uz ļoti īpaša Lorenzo Ventapane būvēta instrumenta 1836.gadā no Neapoles, Itālijā.
Kristaps guvis orķestra pieredzi un regulāri sadarbojas ar Amsterdamas Concertgebouw Simfonisko Orķestri, Vīnes Filharmoniķiem un Eiropas Kamerorķestri (Chamber orchestra of Europe). Kopš 2016. gada septembra Kristaps izpilda čellu grupas koncertmeistara pienākumus Briseles Filharmonijas Orķestrī. 

Back to Top